Online devizakereskedés

Plus500

Legjobb kaszinó bónuszok

Befektetési lehetőségek

Friss topikok

Archívum

Befektetési Arany

2013.12.31. 10:38 By Befektetés

Az arany mint befektetés röviden

A befektetési nemesfémek között az arany világviszonylatban is az első helyen áll. Az összes nemesfém között ez a legnépszerűbb befektetési célú fém, előnye, hogy infláció, háborús helyzetek, fellépő államadósság, valutaválság idején is védelmet nyújt a tulajdonosának.

Az arany árának alakulása szerint 1973-tól a dollárhoz viszonyítva kiderül, hogy az akkori befektetés értéke mára túlhaladja az 1000%-os hasznot. Az arany azon kívül, hogy vagyontárgy, amelyet igen könnyű tárolni, adni-venni, még az is az előnye, hogy olyan nemesfém, amelyre a tőzsdén jelentős kötések születnek. Az idők során a kibányászott arany nagy része jelenleg is hozzáférhető formában van, például aranytömbökben, aranyérmékben és az ipar által gyártott ékszerekben, amelyek bármikor eladhatóak az aranypiacon.

Az elmúlt években egyre nagyobb lett az arany iránti kereslet a gazdaságokban. Az arany árát sok tényező befolyásolja: a központi bankok és a Nemzetközi Valutaalap stratégiája, az árfolyam politikája, a pénzügyi bizonytalanság szintje, az ékszeripar és más iparágak kereslete, régi arany ékszerek újrafelhasználásának szintje, tőzsdei ügyletek, háborúk, nemzeti krízishelyzetek.

Az aranypiacon az alábbi formában érdemes befektetési alapokba fektetni szabad pénzeszközeinket.

Befektetési aranytömb

A befektetési célú aranyvásárlás egy hagyományos módja az aranytömb, aranyrúd vagy arany lapka vásárlása. Némely országokban a nagyobb bankok forgalmaznak aranytömböket, más országokban azonban kifejezetten ezzel foglalkozó kereskedőktől lehet aranytömböt vásárolni.

Befektetési aranyérme

A numizmatikai érmékkel ellentétben – ezek ára a kereslet-kínálatól függ – a befektetési aranyérmék ára az aranytartalmuk, súlyuk valamint az irántuk való kereslet határozza meg. A legnagyobb mennyiségben használt befektetési aranyérme a Krugerrand, nagyon népszerűek még ezen kívül a Bécsi Filharmónikusok, az osztrák 100 Corona, a kanadai juharlevél, a kínai aranypanda, a lajosarany és az amerikai aranysas.

Az aranyérmét nagyon sok esetben hamisítják, ezeknél az érméknél az aranylemezzel borított ólom az “aranyérme” anyaga.

Mi szól az aranyba fektetés mellett?

Mindenki anyagi biztonságról álmodik, a befektetők is pontosan ezt keresik, ezért kutatnak értékálló befektetési lehetőségek után.Az arany minden korban, korszakban a gazdagságot, a luxust, a felhőtlen és gondtalan évek ígéretét jelentette eddig is, ezután is.Az arany a rangot szimbolizálja, csak pozitív jelentéssel bír, minden kultúra értékeli.Országok, kontinensek, birodalmak küzdöttek a történelem során számtalanszor aranyért, és ma a civilizált világban talán napról napra nagyobb értéke van.Nagyon sok befektetési lehetőség van, de talán az egyetlen, ami mindig, mindenhol és mindenkor értékálló.Az aranybefektetésünk az egyetlen, melyet akárhol is vagyunk a világok, akár fizetőeszközként is felhasználhatunk.Az aranybefektetés ezen felüli előnyökkel is jár, ilyen például az, hogy nem terheli ÁFA.A csőd lehetősége valójában nem lehetőség, ettől nem kell tartani annak, aki aranyba fekteti a pénzét.Az előrejelzések szerint az aranybányák kibányászható készlete néhány évtizeden belül elfogy, így további arany felvásárlására nem lesz lehetőség, abból pedig az következik, hogy az arany értéke jelentősen meg fog növekedni.

Az aranybefektetés előnyei :

Biztonság : az arany a legbiztosabb befektetési forma, évezredek óta a gazdagság és a biztonság szimbóluma.

Értékállóság :

Likviditás : Bárhol és bármikor el tudjuk adni és pénzzé tehetjük, bármely országban a világ bármely pontján fizetőeszközként is használhatjuk.

Megbízhatóság:

Stabilitás: A világméretű gazdasági és pénzügyi válságok alatt is stabil maradt az arany értéke.

Függetlenség : az arany értéke mindig is független volt és független is lesz az aktuális gazdasági és politikai helyzettől.Bárhol is legyünk a világon, az arany értéke mindig ugyanannyi, teljesen mindegy, hogy éppen milyen gazdasági helyzet van az adott országban.

Befektetési arany rudak, érmék:

A befektetési arany egy nagyon szigorú konstrukció alapján készül, nagyon szigorú előírásoknak felel meg.A befektetési arany tisztaságát tekintve kilencszázkilencvenöt ezrelék, ha aranyrúdról van szó, ami azt jelenti, hogy ha ötvözik is a befektetési aranyat, akkor az ezer egység aranyban maximálisan öt ezrelék bármilyen más fém lehet.Vannak rendkívül tiszta befektetési aranyak is, ezeket “négykilences” aranyaknak nevezik, ezek 999,9 ezreléke színtiszta arany és csak a maradék más fém.Van egy bizonyos súlyhatár, mely alatt az aranyrudat, lemezt vagy egyebet nem nevezzük befektetési aranynak.Az befektetési aranyat illetően a legnépszerűbb súlyok a következők : 2, 5, 10, 20, 50, 100, 250, 500 és 1000 grammos aranyak.A befektetési arany érmék tisztasága ennél alacsonyabb, kilencszáz ezrelék tisztaságúak, illetve ennél magasabbak.Az arany érmék súlyát unciában mérik, ennek váltószáma 31,1 vagyis egy uncia egyenlő 31,1 grammal.

Arany árfolyama

Az arany ára tulajdonképpen mindig dollár alapú volt, de a mai világban, már nem csak dollárban, de euróban és fontban is meghatározzák az árát.Az arany aktuális ára mindig két dologtól függ, ez egyik az arany árfolyamának változása, a másik pedig a dollár, a font, az euro árfolyamváltozása.Az arany kiváló befektetés, de természetesen mint minden befektetés, némi kockázatot ez is hordoz magában.Az arany nagyon jó befektetés hosszú távra.Tulajdonképpen néhány nagyon kivételes esettől eltekintve (amelyeket spekulánsok manipuláltak) az arany árfolyama több száz éve emelkedő pályán van.Ennek oka tulajdonképpen az, hogy az arany nagy mennyiségű bányászatának köszönhetően a készletek folyamatosan fogynak a föld alatt, így az arany értéke nő és nőni is fog.A kereslet egyre nő, a kínálat pedig egyre csökken, így ebből egyenes úton következik az arany árfolyamának növekedése.

A bejegyzés trackback címe:

https://befektetesilehetosegek.blog.hu/api/trackback/id/tr395718580

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása